česneková pomazánka se sušenými rajčaty pinit
0 Přidat do oblíbených
RYCHLÁ PŘÍPRAVA VEGETARIÁNSKÉ RECEPTY

Jedna z mých nejoblíbenějších ,,snídaňových“ pomazánek. Skvělá bude určitě i na chlebíčky. Na pomazánky používám převážně nízkotučný /polotučný tvaroh, kdy chybějící tuk doplním za studena lisovaným oleji (nakyslou chuť tvarohu příjemně zjemní), oříšky či semínky. Tentokrát jsem ji doladila černými olivami a olivovým olejem. Pokud máte vyšší potřebu bílkovin, k pomazánce si dejte třeba vařená vejce, nebo kvalitní šunku.

Dýňové pyré pinit
0 Přidat do oblíbených
RYCHLÁ PŘÍPRAVA SLADKÉ RECEPTY

Dýně z výživového hlediska řadíme k zelenině. Dýně jsou dobrým zdrojem karotenů, které se v těle částečně mění na vit. A (tedy prekurzory vit. A, těhotné maminky nelekejte se, nehrozí vám předávkování vit. A) Vit. A podporuje normální funkci zraku, také správný vývoj buněk sliznic, kůže, krvetvorby a imunity… Dýně jsou dále zdrojem minerálních látek a vlákniny (2-3g na 100 g).

Konkrétně máslová dýně, má měkčí dužninu, je rychle uvařená a hodí pro mixování. Před přípravou se ale musí tuhá slupka oloupat.
Já osobně ji mám raději do sladkých receptů, její vůně mi připomíná cukrovou vatu :-D Dneska mám pro vás tip, jak si z máslové dýně jednoduše připravit pyré, které si pak můžete dát do jogurtu, kaší, nebo třeba jako náplň do koláčů, nebo malým dětem do prvních příkrmů (tady s kořením opatrně).

pinit
0 Přidat do oblíbených
POLÉVKY VEGETARIÁNSKÉ RECEPTY

Receptů na dýňovou polévku není nikdy dost. Tento recept jsem si tak trochu ulehčila tím, že všechny suroviny jsem upekla. Pak stačilo jen vzít do ruky tyčový mixér a chutná podzimní polévka byla na stole. Oříšky a semínka používám podle toho, co mám zrovna ve špajzu. Do polévky můžete dát jakékoliv oříšky či semínka, které máte rádi. Polévku jsem tentokrát připravila jako hlavní jídlo s opečenou topinkou a parmazánem.

pečené brambory pinit
0 Přidat do oblíbených
HLAVNÍ JÍDLA RYCHLÁ PŘÍPRAVA VEGETARIÁNSKÉ RECEPTY

Rychlé, chutné jídlo téměř bez práce - pečené brambory se zeleninou. Základem tohoto jídla jsou brambory nebo batáty - jako zdroj komplexních sacharidů. K bramborům pak můžete přihodit jakoukoliv zeleninu. Bílkoviny můžete pak doplnit sýrovým dipem či dipem z tofu.

pečený květák pinit
0 Přidat do oblíbených
HLAVNÍ JÍDLA RYCHLÁ PŘÍPRAVA VEGETARIÁNSKÉ RECEPTY

 Pokud byste si chtěli dát tyto řízky jako hlavní jídlo, nezapomeňte si k nim přihodit ještě nějaký zdroj bílkovin. Například jogurtový dip, dip z tofu či tvarohu. A  přidejte také komplexní sacharidy v podobě přílohy -brambory, batáty, pečivo atd.

domácí zmrzlina pinit
0 Přidat do oblíbených
SLADKÉ RECEPTY VEGAN RECEPTY

K létu neodmyslitelně patří kopečková zmrzlina. Co takhle vyzkoušet domácí?  Nepotřebujete žádné speciální zmrzlinovače, jen výkonný mixér a mrazák. Tento recept je vhodný i pro alergiky na bílkovinu kravského mléka a vegany.

Základem této krémové zmrzliny je banán. K němu si můžete pak přihodit cokoliv máte rádi. Poměr většinou neřeším a pokaždé dělám podle toho, co doma máme. Ale je fakt, že banán v receptu vždy převažuje.

Zmrzlina v mrazáku vydrží několik týdnů. Pokud si však připravíte větší množství zmrzliny naráz, doporučuji si ji rozdělit na menší porce. Abyste zmrzlinu furt nerozmrazovali dokola. Jednak by se v ní vytvořily krystalky ledu, a jednak to není pravé ořechové z hlediska hygieny.

cereální kakaové kuličky pinit
0 Přidat do oblíbených
HLAVNÍ JÍDLA VEGETARIÁNSKÉ RECEPTY

Během školního roku jsou jsou u nás rána, především snídaně hodně hektické. I tak se nám zatím úspěšně daří, aby sin neodcházel do školky s prázdným žaludkem. V těchto dnech u něj vedou cereálie s jogurtovým mlékem (smíchám jogurt s mlékem, žádná věda :-)) a ovocem. Občas  snídaňové cereálie kupuji nějaké kuličky, lupínky do kterých synovi propašuji ovesné vločky (nebudeme si nic nalhávat, samostatné vločky s mlékem by mi nesnědl).  Ale většinou máme doma v zásobě domácí granolu, nebo cereální kuličky. Recept na domácí cereální kuličky je jednoduchý. Pokud budete kuličky skladovat v uzavřené nádobě, suchu a temnu vydrží vám i 14 dní.

 

polévka z pečených rajčat pinit
0 Přidat do oblíbených
HLAVNÍ JÍDLA LUŠTĚNINY POLÉVKY RYCHLÁ PŘÍPRAVA

Polévka z pečených rajčat je naprostá luxusní, přitom naprosto jednoduchá záležitost. Stačí vše naházet do pekáčku a máte rychlo a vydatnou večeři na stole.  Pečená rajčata jsou skvělá! Už jste někdy zkoušeli pečená rajčata? Obecně pečená zelenina má výraznější a lahodnější chuť. Můžete také vyzkoušet to, že pečená rajčata nahradíte paprikou a cuketou. Do polévky jsem také přidala máslové fazole, a tím v jídle navýšila obsah vlákniny a bílkovin.

Poku byste si chtěli dát jídlo jako hlavní jídlo, přidejte si k ní ještě nějaký zdroj bílkovin. Například krémový čerstvý sýr, nebo tofu (doporučuji tofu péct zároveň s rajčaty a byli