Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Další z řady rychlých výživných receptů. Hlavní surovinou jsou tentokrát luštěniny v jemné krémové a lehce kořeněné omáčce. S receptem si můžete pohrát a nakombinovat je podle vlastní chuti a stavu vaší lednice či spíže.

Luštěniny v krémové omáčce se zeleninou

K surovinám jsem vám napsala různé alternativy. Fazole můžete zaměnit za cizrnu či čočku.

luštěniny v omáčce recept Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 10 mins Čas vaření 30 mins Celkový čas 40 min Obtížnost: Pro začátečníky Cooking Temp: 100  °C Kalorie: 400 g /294 KCAL

Ingredience

Cooking Mode Disabled

Instructions

  1. Na oleji nechejte cibulku zesklovatět.
  2. Přidejte česnek, koření a minutku opékejte.
  3. Směs zalijte vývarem a do pánve přidejte luštěniny a zeleninu. Přikryjte pokličkou a vařte cca 10 minut, dokud zelenina nezměkne.
  4. Poté nalijte smetanu a vařte cca další 2 minutky dokud omáčka mírně nezhoustne. Nakonec dochuťte solí a pepřem.
  5. Na talíři ozdobte lžící zakysané smetany a nasekanými čerstvými bylinkami. Luštěninová směs skvěle chutná s opečenými plackami (např. pita) nebo rýží.
Výživové údaje

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 310kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 8g13%
Celkový obsah sacharidů 34g12%
Vláknina 15g60%
Bílkovina 18g36%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Zařadit pod
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Rate this recipe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených