Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Topinky se sýrem

Rychlý recept na topinky, tak trošku jinak. Topinky jsem nesmažila, ale pekla. Povedly se velice a tak vám ráda nasdílím recept.

Tip: pokud potřebujete méně tučnou variantu ementál můžete nahradit např. cottage sýrem, eidamem (20-30 % tuku), tvarůžky… K topinkám si nezapomeňtě přihodit porci zeleniny ;-) Dobrou chuť!

topinky se sýrem Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 10 mins Čas vaření 20 mins Celkový čas 30 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 3 Kalorie: 2322 kJ/555 kcal Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Ingredience

Postup:

  1. Chléb rozložte na plech vyložený pečicím papírem a potřete pomocé mašlovačky - olejem smíchaným s česnekem.  Dejte do trouby předehřáté na 180 °C. Krajíce opečte z obou stran, po dobu cca 10 minut. Dokud nezačnou kraje lehce zlátnout.

  2. Mezitím si nastrouhejte sýry, jarní cibulku (pažitku) pokrájejte na kolečka. Ve větší míse rozšlehejte vejce, přidejte pepř a sůl, cibulku, sýry a  promíchejte.

  3. Předpečený chleba vyndejte z trouby a lžící nandejte sýrovou směs.  Poté dopečte dozlatova cca 10 minut.

Výživové údaje

Velikost porce 2 topinky

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 555kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 25g39%
Celkový obsah sacharidů 56g19%
Vláknina 5g20%
Bílkovina 25g50%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *