Topinky se sýrem

Rychlý recept na topinky, tak trošku jinak. Topinky jsem nesmažila, ale pekla. Povedly se velice a tak vám ráda nasdílím recept.

Tip: pokud potřebujete méně tučnou variantu ementál můžete nahradit např. cottage sýrem, eidamem (20-30 % tuku), tvarůžky… K topinkám si nezapomeňtě přihodit porci zeleniny ;-) Dobrou chuť!

topinky se sýrem Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 10 min Čas vaření 20 min Celkový čas 30 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 3 Kalorie: 2322 kJ/555 kcal Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Ingredience

Postup:

  1. Chléb rozložte na plech vyložený pečicím papírem a potřete pomocé mašlovačky - olejem smíchaným s česnekem.  Dejte do trouby předehřáté na 180 °C. Krajíce opečte z obou stran, po dobu cca 10 minut. Dokud nezačnou kraje lehce zlátnout.

  2. Mezitím si nastrouhejte sýry, jarní cibulku (pažitku) pokrájejte na kolečka. Ve větší míse rozšlehejte vejce, přidejte pepř a sůl, cibulku, sýry a  promíchejte.

  3. Předpečený chleba vyndejte z trouby a lžící nandejte sýrovou směs.  Poté dopečte dozlatova cca 10 minut.

Výživové údaje

Velikost porce 2 topinky

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 555
% Denní hodnota *
Celkový tuk 25g39%
Celkový obsah sacharidů 56g19%
Vláknina 5g20%
Bílkovina 25g50%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. - Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, tedy teoreticky z trojpoměru makronutrientů: 20 % bílkoviny, 25 % tuky, sacharidy 55 %. Někdy jídlo obsahuje více tuků, jindy více bílkovin atd.. protože mým cílem není sestavit dokonalý recept, který bude přesně odpovídat výživovým doporučením, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Zařadit pod
Receptová karta - Powered by Delicious Recipes
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network