Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Noky v sýrové omáčce s brokolicí

Noky jsou skvělá věc. Během chvíle totiž můžete uvařir  nutričně vyvážený oběd či večeři. Chuťově jsou neutrální, můžeme je tedy připravit na jakýkoliv způsob. Já se přiznám, noky často kupuji už ,,hotové". Dneska se dají sehnat kvalitní a chutné za příznivou cenu. Někdy si ale určitě dáme také domácí noky. Pokud potřebujete ubrat množství tuku v jídle, ricottu můžete nahradit cottage sýrem, který obsahuje poloviční množství tuku a naopak více bílkovin.

noky v sýrové omáčce s brokolicí Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 10 mins Čas vaření 10 mins Celkový čas 20 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 3 Kalorie: 2230 kJ/533 kcal/ 1 porce Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Suroviny:

Postup:

  1. Nejprve si dejte vařit noky dle návodu, obvyklá doba vaření je do 5 minut.

  2. Dále rozpalte pánev s olejem a orestujte cibulku dokud nezesklovatí.

  3. Přidejte brokolici, oříšky, koření a opékejte dokud brokolice nezměkne.

  4. Směs poté zjemněte sýrem riccota, případně ještě nařeďte mlékem.

  5. Nakonec přidejte do směsi noky a krátce prohřejte.

    noky se sýrovou omáčkou
Výživové údaje

Velikost porce 400 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 533kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 22g34%
Celkový obsah sacharidů 63g21%
Vláknina 5g20%
Bílkovina 22g44%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *