Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Kakaové muffiny z červené řepy

Jemně kořeněné, voňavé po skořici a hřebíčku. Tak akorát sladké, takže příjemně vynikne jejich kakaová chuť. Červenou řepu v nich nepoznáte.

Jeden z našich nejoblíbenějších receptů. Tyto muffiny si obvykle bereme jako svačinu na výlety kvůli jejich nutričně vyváženému složení. Pokud máte vyšší potřebu bílkovin k muffinům si ještě do batohu přibalte nějaký mléčný výrobek.

muffiny z červené řepy Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 15 mins Čas vaření 30 mins Celkový čas 45 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 6 Kalorie: 870 kJ/ 208 kcal/ 2 ks mufinnů Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Suroviny:

Cooking Mode Disabled

Postup:

  1. Předehřejte troubu na 180 °C.

  2. Smíchejte zvlášť suché aingredience (mouku, kakao, kypřící prášek a koření) a zvlášť mokré suroviny s cukrem (vejce, jogurt, cukr - pomoci si můžete metličkovým mixérem).

  3. Poté obě části těsta smíchejte a důkladně promíchejte,

  4. Řepu nastrouhejte najemno a vmíchejte  do těsta až úplně nakonec.

  5. Muffiny pečte cca 30 minut - zkouším špejlí.

    kakaové muffiny z červené řepy
Výživové údaje

Velikost porce 2 ks muffinů na svačinu

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 208kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 5g8%
Celkový obsah sacharidů 30g10%
Bílkovina 8g16%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Zařadit pod
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network