Kakaové muffiny z červené řepy

Jemně kořeněné, voňavé po skořici a hřebíčku. Tak akorát sladké, takže příjemně vynikne jejich kakaová chuť. Červenou řepu v nich nepoznáte.

Jeden z našich nejoblíbenějších receptů. Tyto muffiny si obvykle bereme jako svačinu na výlety kvůli jejich nutričně vyváženému složení. Pokud máte vyšší potřebu bílkovin k muffinům si ještě do batohu přibalte nějaký mléčný výrobek.

muffiny z červené řepy Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 15 min Čas vaření 30 min Celkový čas 45 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 6 Kalorie: 870 kJ/ 208 kcal/ 2 ks mufinnů Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Suroviny:

Postup:

  1. Předehřejte troubu na 180 °C.

  2. Smíchejte zvlášť suché aingredience (mouku, kakao, kypřící prášek a koření) a zvlášť mokré suroviny s cukrem (vejce, jogurt, cukr - pomoci si můžete metličkovým mixérem).

  3. Poté obě části těsta smíchejte a důkladně promíchejte,

  4. Řepu nastrouhejte najemno a vmíchejte  do těsta až úplně nakonec.

  5. Muffiny pečte cca 30 minut - zkouším špejlí.

    kakaové muffiny z červené řepy
Výživové údaje

Velikost porce 2 ks muffinů na svačinu

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 208
% Denní hodnota *
Celkový tuk 5g8%
Celkový obsah sacharidů 30g10%
Bílkovina 8g16%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. - Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, tedy teoreticky z trojpoměru makronutrientů: 20 % bílkoviny, 25 % tuky, sacharidy 55 %. Někdy jídlo obsahuje více tuků, jindy více bílkovin atd.. protože mým cílem není sestavit dokonalý recept, který bude přesně odpovídat výživovým doporučením, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by Delicious Recipes
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network