Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Česneková pomazánka se sušenými rajčaty

Jedna z mých nejoblíbenějších ,,snídaňových“ pomazánek. Skvělá bude určitě i na chlebíčky. Na pomazánky používám převážně nízkotučný /polotučný tvaroh, kdy chybějící tuk doplním za studena lisovaným oleji (nakyslou chuť tvarohu příjemně zjemní), oříšky či semínky. Tentokrát jsem ji doladila černými olivami a olivovým olejem. Pokud máte vyšší potřebu bílkovin, k pomazánce si dejte třeba vařená vejce, nebo kvalitní šunku.

česneková pomazánka se sušenými rajčaty Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 5 mins Čas vaření 10 mins Celkový čas 15 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 4 Kalorie: 2362 kJ/565 kcal/ s pečivem, šunkou Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Recept na 4 snídaňové porce

Cooking Mode Disabled

Postup:

  1. V misce smíchejte tvaroh se smetanovým sýrem, solí, pepřem a olivovým olejem.

  2. Přidejte rozmačkaný česnek a nakonec vmíchejte na kousky krájená sušená rajčata.
    Pomazánku nechejte v lednici alespoň hodinku odležet.

Výživové údaje

Velikost porce 100 g pomazánky + 2 krajíce žitno-pšeničného pečiva + hrst oliv + 4 kolečka šunky

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 565kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 15g24%
Bílkovina 29g58%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network