česneková pomazánka se sušenými rajčaty pinit
0 Přidat do oblíbených
RYCHLÁ PŘÍPRAVA VEGETARIÁNSKÉ RECEPTY

Jedna z mých nejoblíbenějších ,,snídaňových“ pomazánek. Skvělá bude určitě i na chlebíčky. Na pomazánky používám převážně nízkotučný /polotučný tvaroh, kdy chybějící tuk doplním za studena lisovaným oleji (nakyslou chuť tvarohu příjemně zjemní), oříšky či semínky. Tentokrát jsem ji doladila černými olivami a olivovým olejem. Pokud máte vyšší potřebu bílkovin, k pomazánce si dejte třeba vařená vejce, nebo kvalitní šunku.

sladká tvarohová pomazánka pinit
0 Přidat do oblíbených
RYCHLÁ PŘÍPRAVA SLADKÉ RECEPTY SVAČINY

Pokud máte rádi sladké snídaně, mohl by vás potěšit dnešní recept na tvarohovou pomazánku s vanilkou. Přidávám také tip, jak si snídani s touto pomazánkou poskládat, aby jste pokryli dostatečné množství bílkovin, tuků a sacharidů.Zdrojem bílkovin by byl u této ukázkové snídaňové porce – tvarohová pomazánka a z části také celozrnný toastový chléb, kterým jsme zároveň do jídla doplnili vlákninu. Protože jsem do pomazánky dala odtučněný tvaroh, je potřeba doplnit ješte tuky. Nutričně hodnotnější jsou pro nás tuky z rostlinných zdrojů. Při podávání můžete tedy tuky doplnit mletými oříšky, oříškovým máslem, semínky, čas od času klidně i kvalitní čokoládou. Nezapomeňtě si k toustům a pomazánce přidat také porci ovoce, nebo zeleniny.

domácí zmrzlina pinit
0 Přidat do oblíbených
SLADKÉ RECEPTY VEGAN RECEPTY

K létu neodmyslitelně patří kopečková zmrzlina. Co takhle vyzkoušet domácí?  Nepotřebujete žádné speciální zmrzlinovače, jen výkonný mixér a mrazák. Tento recept je vhodný i pro alergiky na bílkovinu kravského mléka a vegany.

Základem této krémové zmrzliny je banán. K němu si můžete pak přihodit cokoliv máte rádi. Poměr většinou neřeším a pokaždé dělám podle toho, co doma máme. Ale je fakt, že banán v receptu vždy převažuje.

Zmrzlina v mrazáku vydrží několik týdnů. Pokud si však připravíte větší množství zmrzliny naráz, doporučuji si ji rozdělit na menší porce. Abyste zmrzlinu furt nerozmrazovali dokola. Jednak by se v ní vytvořily krystalky ledu, a jednak to není pravé ořechové z hlediska hygieny.