Salát, kterým si můžete naplnit tortillu, smíchat s těstovinami, nebo si dát třeba jen s opečeným toustem či topinkou.

Tuňákový salát s mexickým dresinkem

tuňákový salát s dresinkem Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 10 min Čas vaření 5 min Celkový čas 15 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 4 Kalorie: 1 porce (225 g)/1073 kJ/256 kcal Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Recept na 4 porce

Postup:

  1. Ve větší míse nejprve smíchejte rajčata, olej, kečup, citrónovou šťávu, koření včetně chilli a důkladně dresink promíchejte.

  2. Poté vmíchejte zbytek surovin a bylinky. Nakonec případně dochuťte solí.

Výživové údaje

Velikost porce 225 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 256
% Denní hodnota *
Celkový tuk 11g17%
Celkový obsah sacharidů 20g7%
Vláknina 8g32%
Bílkovina 16g32%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. - Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, tedy teoreticky z trojpoměru makronutrientů: 20 % bílkoviny, 25 % tuky, sacharidy 55 %. Někdy jídlo obsahuje více tuků, jindy více bílkovin atd.. protože mým cílem není sestavit dokonalý recept, který bude přesně odpovídat výživovým doporučením, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by Delicious Recipes
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network