Tvarohová pomazánka s vanilkou, ovocem a opečeným toustem

Pokud máte rádi sladké snídaně, mohl by vás potěšit dnešní recept na tvarohovou pomazánku s vanilkou. Přidávám také tip, jak si snídani s touto pomazánkou poskládat, aby jste pokryli dostatečné množství bílkovin, tuků a sacharidů.Zdrojem bílkovin by byl u této ukázkové snídaňové porce – tvarohová pomazánka a z části také celozrnný toastový chléb, kterým jsme zároveň do jídla doplnili vlákninu. Protože jsem do pomazánky dala odtučněný tvaroh, je potřeba doplnit ješte tuky. Nutričně hodnotnější jsou pro nás tuky z rostlinných zdrojů. Při podávání můžete tedy tuky doplnit mletými oříšky, oříškovým máslem, semínky, čas od času klidně i kvalitní čokoládou. Nezapomeňtě si k toustům a pomazánce přidat také porci ovoce, nebo zeleniny.

sladká tvarohová pomazánka Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 2 min Čas vaření 8 min Celkový čas 10 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 4 Kalorie: 92 kcal/ 387 kJ/ 100 g pomazánky Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Suroviny:

Postup:

  1. Nejprve si v misce rozmčkejte vidličkou banán.

  2. Poté přidejte tvaroh, bílý jogurt, vanilku a důkladně promíchejte. V uzavřené nádobě v lednici vám vydrží pomazánka 3 dny.

    sladká tvarohová pomazánka
Výživové údaje

Velikost porce 100 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 92
% Denní hodnota *
Celkový tuk 1g2%
Celkový obsah sacharidů 8g3%
Bílkovina 10g20%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. - Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, tedy teoreticky z trojpoměru makronutrientů: 20 % bílkoviny, 25 % tuky, sacharidy 55 %. Někdy jídlo obsahuje více tuků, jindy více bílkovin atd.. protože mým cílem není sestavit dokonalý recept, který bude přesně odpovídat výživovým doporučením, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Poznámka

Jak by mohla vypadat 1 snídaňová porce:

150 g opečeného celozrnného chleba, 100 g pomazánky, 1 lžička ořechového másla/čokolády, 1 hrst čerstvého ovoce.

Nutriční hodnota 1 ukázkové porce:

energie:2115 kJ/505 kcal

tuky: 10 g

sacharidy: 72 g

bílkoviny: 25 g

vláknina: 10 g

s_toustem

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by Delicious Recipes
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network