Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Tvarohová pomazánka s vanilkou, ovocem a opečeným toustem

Pokud máte rádi sladké snídaně, mohl by vás potěšit dnešní recept na tvarohovou pomazánku s vanilkou. Přidávám také tip, jak si snídani s touto pomazánkou poskládat, aby jste pokryli dostatečné množství bílkovin, tuků a sacharidů.Zdrojem bílkovin by byl u této ukázkové snídaňové porce – tvarohová pomazánka a z části také celozrnný toastový chléb, kterým jsme zároveň do jídla doplnili vlákninu. Protože jsem do pomazánky dala odtučněný tvaroh, je potřeba doplnit ješte tuky. Nutričně hodnotnější jsou pro nás tuky z rostlinných zdrojů. Při podávání můžete tedy tuky doplnit mletými oříšky, oříškovým máslem, semínky, čas od času klidně i kvalitní čokoládou. Nezapomeňtě si k toustům a pomazánce přidat také porci ovoce, nebo zeleniny.

sladká tvarohová pomazánka Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 2 mins Čas vaření 8 mins Celkový čas 10 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 4 Kalorie: 92 kcal/ 387 kJ/ 100 g pomazánky Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Suroviny:

Postup:

  1. Nejprve si v misce rozmčkejte vidličkou banán.

  2. Poté přidejte tvaroh, bílý jogurt, vanilku a důkladně promíchejte. V uzavřené nádobě v lednici vám vydrží pomazánka 3 dny.

    sladká tvarohová pomazánka
Výživové údaje

Velikost porce 100 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 92kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 1g2%
Celkový obsah sacharidů 8g3%
Bílkovina 10g20%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Poznámka

Jak by mohla vypadat 1 snídaňová porce:

150 g opečeného celozrnného chleba, 100 g pomazánky, 1 lžička ořechového másla/čokolády, 1 hrst čerstvého ovoce.

Nutriční hodnota 1 ukázkové porce:

energie:2115 kJ/505 kcal

tuky: 10 g

sacharidy: 72 g

bílkoviny: 25 g

vláknina: 10 g

s_toustem

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Zařadit pod
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *