Domácí cereální kuličky kakaové

Během školního roku jsou jsou u nás rána, především snídaně hodně hektické. I tak se nám zatím úspěšně daří, aby sin neodcházel do školky s prázdným žaludkem. V těchto dnech u něj vedou cereálie s jogurtovým mlékem (smíchám jogurt s mlékem, žádná věda :-)) a ovocem. Občas  snídaňové cereálie kupuji nějaké kuličky, lupínky do kterých synovi propašuji ovesné vločky (nebudeme si nic nalhávat, samostatné vločky s mlékem by mi nesnědl).  Ale většinou máme doma v zásobě domácí granolu, nebo cereální kuličky. Recept na domácí cereální kuličky je jednoduchý. Pokud budete kuličky skladovat v uzavřené nádobě, suchu a temnu vydrží vám i 14 dní.

 

cereální kakaové kuličky Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 15 min Čas vaření 25 min Celkový čas 40 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 3 Kalorie: 387 kcal/ porce Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Ingredience

Množství na 3 snídaňové porce

Postup:

  1. Zapněte trou a vyhřejte na 180 °C.

  2. V misce rozmačkejte banány, poté přisypte do misky zbytek ingrediencí. Důkladně promíchejte a z těsta vytvarujte kuličky. Práci si můžete urychlit tím, že z těsta vytvarujete válečky, které pomocí nože nakrájíte na menší kousky.

  3. Kuličky poté naskládejte na plech vyloženým pečícím papírem a pečte na 180 °C po dobu 15 - 25 minut dle velikosti kuliček. Pokud kuličky před pečením potřete lehce olejem, budou na povrchu lehce křupavé a uvnitř vláčné.

Výživové údaje

Velikost porce 130 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 387
% Denní hodnota *
Celkový tuk 13g20%
Celkový obsah sacharidů 55g19%
Vláknina 3g12%
Bílkovina 11g22%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. - Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, tedy teoreticky z trojpoměru makronutrientů: 20 % bílkoviny, 25 % tuky, sacharidy 55 %. Někdy jídlo obsahuje více tuků, jindy více bílkovin atd.. protože mým cílem není sestavit dokonalý recept, který bude přesně odpovídat výživovým doporučením, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by Delicious Recipes
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network