Pečené kuličky z červené čočky

Pečené kuličky si můžete připravit ve větším množství a zamrazit. I po rozmrzažení jsou vynikající. Můžete je upéct v troubě, nebo orestovat na trošce oleje na pánvi (ve formě placiček).

kuličky z červené čočky Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 15 min Čas vaření 20 min Celkový čas 35 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 4 Kalorie: 1326 kJ/317 kcal/ porce Nejlepší období: Vhodné po celý rok

Ingredience

Postup

  1. Červenou čočku uvařte dle návodu, slijte vodu a nechte chvíli zchládnout.

  2. Poté čočku dejte do větší mísy a přidejte ostatní suroviny. Důkladně promíchejte  a postupně přidávejte vodu, dokud z ,,těsta" nepůjdou dobře tvarovat kuličky/placky.

  3. Poté vytvarujte kuličky či placky a nandejte na plech vyloženým pečícím papírem.

  4. Kuličky lehce potřete olejem a pečte na horkovzduch při teplotě 190 °C asi 20 minut, dokud kuličky nezezlátnou.

Výživové údaje

Velikost porce 130 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 317
% Denní hodnota *
Celkový tuk 10g16%
Celkový obsah sacharidů 46g16%
Vláknina 7g29%
Bílkovina 13g26%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. - Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, tedy teoreticky z trojpoměru makronutrientů: 20 % bílkoviny, 25 % tuky, sacharidy 55 %. Někdy jídlo obsahuje více tuků, jindy více bílkovin atd.. protože mým cílem není sestavit dokonalý recept, který bude přesně odpovídat výživovým doporučením, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Receptová karta - Powered by Delicious Recipes
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network