Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Cuketové brownie s čokoládou a malinovým pyré

Cuketové brownie s čokoládou a malinovým pyré je zatím nejlepší sladký recept s cuketou, který jsem zkoušela. Dělávám dvě verze cuketového brownie - jako zákusek a nutričně vyváženou recepturu - když si chceme s dětmi upéct brownie ke svačině. Druhou verzi brownie upravím jednoduše tak,  že tučné varianty mléčných výrobků nahradím méně tučnými. Tím pádem se v brownie navýší obsah bílkovin (více pak zasytí), vápníku a naopak se sníží obsah tuku.

cuketové brownie Pin Recipe
1 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 15 mins Čas vaření 30 mins Celkový čas 45 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 10 Kalorie: 1250 kJ/300 kcal/ porce Nejlepší období: Léto

Ingredience

Krém

Postup

  1. Všechny suroviny na těsto, kromě sekané čokolády, důkladně promíchejte. Já těsto míchám pomocí tyčového mixéru s metličkou.

  2. Jakmile bude těsto promíchané, nasypejte kousky čokolády a zlehka je vmíchejte do těsta.

  3. Těsto nalejte na pekáč (25x30 cm) vyloženým pečícím papírem a pečte asi 30 minut na 180 °C. Zda je těsto hotové, vyzkoušejte pomocí špejle.

  4. Krém

    Krém připravíte tak,  že do vyšlehané smetany opatrně metličkou vmícháte rozpuštěnou, lehce vychladlou čokoládu.

  5. Jakmile brownie vychladne, naneste na něj krém a dejte alespoň na 2 hodiny uležet do lednice. Já nechávám odležet přes noc. Brownie zvláční a chutě se krásně propojí.

    cuketové brownie

Výživové údaje

Velikost porce 150 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 300kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 15g24%
Celkový obsah sacharidů 32g11%
Vláknina 5g20%
Bílkovina 8g16%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Zařadit pod
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *