Kvalita potravin a výživa & recepty na každý den

Tyto těstoviny s cuketou jsou krásně krémové,  lehké, svěží a hlavně… jídlo budete mít hotové za nějakých 15 – 20 minut.

Těstoviny s cuketou a sýrovou omáčkou

Věřím, že se tyto těstoviny  s cuketou a krémovou omáčkou  stanou vaším oblíbeným letním receptem. Příprava je opravdu jednoduchá, stačí vše naházet do hrnce a za 20 minut máte vynikající, svěží a vyvážené jídlo na stole. Jen doplním, že tento pokrm obsahuje docela málo vlákniny (cca 5 g na porci). Tu můžete v jídle navýšit tím, že použijete celozrnné či luštěninové těstoviny. Nebo  stačí jen myslet na to, že je fajn zařadit více vlákniny v ostatních jídlech během dne.

Těstoviny s cuketou Pin Recipe
0 Přidat do oblíbených
Čas na přípravu 5 mins Čas vaření 15 mins Čas odpočinku 5 mins Celkový čas 25 min Obtížnost: Pro začátečníky Porce: 6 Kalorie: 1 porce (420 g)/2041 kJ/488 kcal Nejlepší období: Léto

Suroviny:

Cooking Mode Disabled

Postup:

  1. Do velkého hrnce nasypejte všechny suroviny a zalijte vodou či vývarem.

  2. Umístěte hrnec na plotnu a přiveďte směs k varu.

  3. Umístěte hrnec na plotnu a přiveďte směs k varu.

  4. Odstavte hrnec z ohně a vmíchejte k těstovinám ricottu a stouhaný tvrdý sýr, míchejte dokud se směs pěkně nespojí.

  5. Nechte těstoviny pár minut odležet v hrnci, aby omáčka zhoustla.

    Těstoviny s cuketou a sýrovou omáčkou
Výživové údaje

Velikost porce 420 g

Porce 1


Množství na porci
Kalorie 488kcal
% Denní hodnota *
Celkový tuk 14g22%
Celkový obsah sacharidů 66g22%
Vláknina 4g16%
Bílkovina 26g52%

* Při sestavování velikosti ukázkových porcí vycházím z referenčního příjmu 8400kJ/2000 kcal. Což je z toho důvodu, abych mohla vypočítat nutriční hodnotu porce. Nezapomeňte prosím, že každý máme jiné nároky na výživu a navíc není v tomto zohledněn celkový počet porcí za den. Ukázky slouží pouze pro inspiraci, jak si sestavit nutričně vyvážené jídlo. Velikost porce si prosím upravte podle vašich potřeb. Př sestavování receptur vycházím z obecných výživových doporučení, nicméně není mým cílem sestavit dokonalý recept, ale to, aby jídlo obsahovalo všechny důležité živiny, pokud možno v optimálním poměru a hlavně, aby chutnalo. Nutriční hodnotu jídla následně přepočítávám v nutričním programu, pouze proto, abyste si dokázali udělat představu o jeho výživové hodnotě. K sestavení vyváženého jídelníčku rozhodně nepotřebujete denně počítat kalorie a gramy živin. Nikdo nemá dokonalý jídelníček, ani já, ani žádný odborník na výživu, to ani není cílem ;-)

Uvařili jste podle tohoto receptu? Podělte se s námi o to, jak vám chutnalo :-)

@umimejist

@umimejistcz

pinit
Zařadit pod
Receptová karta - Powered by WP Delicious
Umíme jíst

Michaela

Píši o dobrém jídle, kvalitě a výrobě potravin, mýtech ve výživě...

Srdečně vás vítám na mém blogu. Můžete se tady inspirovat, jak sobě a své rodině snadno připravovat nutričně vyvážená jídla pomocí jednoduchých receptů z běžně dostupných surovin. Dále vám poradím s nákupem ,,zdravých“ a kvalitních potravin. Na blogu také najdete čtení o výrobě vašich oblíbených potravin a zajímavostech o výživě.

Add a review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add a question

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Přidat do oblíbených
Min
0 Přidat do oblíbených

Share it on your social network